Sammy Dress Alışverişim | Shopping

Hi guys, sorry this post is totally Turkish but in summary, I made an online shopping on Sammydress.com with paypal it was totally secured and I got staffs in a month to İstanbul, Turkey. So enjoy it! :)


Annem Türkiye'de Çin malı birşey aldırmıyor, ben kalkıp Çin'den online alışveriş yapıyorum :) Üstelik daha önce bir gelmemiş/kaybolmuş saat hikayemle ofiste dillere düşüp alay edilmişliğim varken :) Ama ama napayım bu sitedeki tatlı mı panda çanta kandırdı beni :) hadi bakalım neler almışım :))

Jale teyzemiz için su geçirmeyen ev saati :)
1,36 $
Sevdiceğim kendisi için takvimi, alarmı olan asker/antrenman saati seçti, gitsin de gelsin hayırlısı ile öçöç
7,78 $
Kendim için bıyıklı beyaz saat , bıyık cilt üstünde olmadığı sürece bence her yerde her şeyde sevimli :)
Moustache Watch 3.84 $
ve olayın asıl kahramanı, bu alışverişin nedeni minnoşu Panda, hayat onda!


Panda Pattern Bag 10.80 $

Şimdi alışverişin güvenli olup olmadığı ve ödemenin nasıl olduğuna dair notları paylaşmaya geldi sıra.

ÖDEME:

Bu siteyi diğer blogger arkadaşlarımdan duymuştum, arada girip bakıyordum ve 17 Aralıkta alışveriş yapmak için düğmeye bastım, dolunay cesareti ile belki :))

Ödeme için direk kredi kartımı yazdım, hiçbir tereddüt yaşamadan çünkü internet bankancılığını çok yoğun kullanıyorum ve bankamada (Vakıfbank- World) bu konuda güvenim tam yurtdışında yapmış olduğum her alışveriş için bana mesaj atıyor çünkü tabi işlem başına da para alıyor o ayrı neyse.. Ancak kartım bir hata verdi ve ödemeyi ordan tamamlayamadım. Bunun üzerine paypal hesabım ile ödeme yapayım dedim fakat orda da sadece debit hesabım tanımlıydı bu da pek mümkün olmadı ardından hemen kredi kartımı paypal'a tanımlattım ve ödemeyi ordan güven içerisinde gerçekleştirdim. Paypal'a üye olmak, kart tanımlatmak ve aktif kullanmak gerçekten çok kolay bu postu bulup bunları okuyan herkes kolaylıkla başarabilir girin talimatları okuyun ve güvenli alışverişin üstelik kredi kartın yanında olmasa bile alışverişin tadını çıkarın ;) ben diyiim de böylece gelebilecek saçma sorularının önünü tıkamış olayım :) Bu arada paypal hesabınızı siteye üye olmak için de kullanabiliyorsunuz bilginize..

KARGO:


Aldığım ürünlerden hiçbirinin gönderimi ücretsiz değildi o nedenle ben de Flat Rate Shipping yolunu seçtim- en ucuzu bu :)) Ancak free shipping bölümünde bir dünya ücretsiz kargolu ürün var benden demesi :)) 

Ürünün ağırlığına ve ülkeye göre kargolama ücreti değişiyor hayliyle benim bu sepetim için kargo gönderim ücreti 7,72 $ tuttu, dediğim gibi daha önce dilim yandığımdan her ne işe yaradığını bilmesem de kargoyu 1,48 $'a sigortalattım- belki başına bir iş gelirse parayı geri veriyorlardır ve kargo takip numarası için de 1,99 $ ödedim çünkü şu kaybolan saatler için bu takip numarasına parayı kıyamayıp olayın tamamından olmuştum :)) Böylece kargo ücretim toplamda 11,19 $ tuttu bu da ort. 23 tl yapıyor. Belki bu miktar yukarda sıralanan ürünlerin kalitesini tarzını bilmeden vermek için size akılsız gözükebilir ama benim online alışverişte kargo mantığım şudur; İstanbul'un göbeğinde yaşayan biri olsan dahi bir avm'ye gittiğinde iyi kötü yol, yemek, kahve&tatlı vs. gibi harcamaların oluyor bir de üstüne üstlük bu soğuk havalarda çantan ağır, montun kabarık, avm'ler tıklım tıklımken kızların da hepsi aynı tornadan çıkmış gibi üç-beş markadan alışverişe gömülmüşken pişti olma olasılığın da yüksek olduğundan hiç zevkli olmuyor. O nedenle veririm kargo parasını paşalar gibi oturduğum yerden, hem alışveriş yapmanın kolaylığını yaşarım hem de birşeyi bekleme heyecanını yaşarım :))

GÖNDERİM SÜRESİ:

17 Aralık'ta yaptığım alışveriş 2 paket halinde 17-18 Ocak'ta Türkiye'ye vardı elime ise 21 Ocak'da geçti (gümrüğe takılmadan) bence araya chrtistmas ve yeni yıl girmesine rağmen bence gayet iyi bi sürede geldi.. Üstelik aşkısı asker olmadan saatine de kavuştu :))

ÜRÜN KALİTESİ:


Ürünler bence güzel fiyatına göre üstelik çok güzel. Aşağıdaki fotoğraflar ipad'imden hızlıca çekildi renk ve dizayn için so sorry ancak göstermek istediğim size içi patpatlı eşyalara zarar vermeyecek kargo poşetinin içinde saatler kendi paketleri üstüne de camlarına denk gelecek şekilde yine pat pat kaplıydı. Minnoş çantamsa şeffaf paketin içine kendisi gibi minnoş bez çanta içinde geldii. Ne diyorsunuz güle güle kullanalım di mii :))


Bu da bugüne kadar yaptığım en uzun post oldu ama aklınızda yurtdışı ve Çin'den alışveriş hakkında bir çok şey olduğunu bildiğimden umarım aklınızdaki soru işaretlerine bir açıklama getirebilmişimdir.

Buraya kadar okuduysanız ve sizin de bu konuda deneyimizin ya da açıklamayı atladığım ancak merak ettiğiniz bir husus varsa da yorumlarınızı paylaşmaya davet ediyorum. 

No comments:

Post a Comment

Ben bunları dedim ama ya sizce ? Ya da isterseniz ileti gönderin ;) detailsbyenda@gmail.com
I said that but what you think about it ? :)) Or if you want send an email ;) detailsbyenda@gmail.com

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Share on Tumblr